Cookie Consent by Free Privacy Policy website

VEGA TOUR

cs cz

Menu

Služby pro dopravce

Disponujeme vlastní autoškolou, specializujeme se na servis firemních vozidel všech druhů, a...Doprava vozíčkářů

IMG_1499

Vizí společnosti Vega Tour je zajistit kvalitní autobusovou dopravu pro každého, proto myslíme také na potřeby fyzicky hendikepovaných cestujících. Ve vozovém parku proto máme moderní autobusy zn. Mercedes-Benz Tourismo a Mercedes-Benz Sprinter, minibusy Mercedes-Benz Sprinter a Ford Transit a osobní vozy s kapacitou jednoho vozíku a jedné doprovázející osoby. Všechna vozidla jsou vybavena plošinou pro invalidní vozík a speciálními pásy pro upevnění vozíků.

Bezba doprava

Od 1.1.2022 je Vega Tour jedním z poskytovatelů dopravy pro ROPID, který pod značkou Bezba doprava zajišťuje zvýhodněnou přepravu držitelů průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Praze. Doprava je finančně zajištěna z rozpočtu hl. m. Prahy.
Každé vozidlo umožňuje přepravu alespoň jednoho klienta na vozíku (elektrickém nebo mechanickém). Dopravu je bude možné objednat telefonicky a nově pak i online formou přes webové stránky www.bezbadoprava.cz. Dopravu, na niž se nevztahují podmínky zvýhodněného jízdného (např. dopravu mimo Prahu a okolí) je možné objednat rovněž, ale přímo u dopravce. Využijte proto náš kontaktní formulář.

Cílem je poskytnout kvalitnější služby a zkrátit čekací objednávkové časy těm, kdo mají omezené možnosti cestování veřejnou hromadnou dopravou.

Maximální kapacita autobusu je až 9 invalidních vozíků, díky tomu je možné v tomto autobuse přepravit i velké skupiny zdravotně postižených osob. Nový luxusní model Mercedes-Benz Tourismo slouží nejen k dopravě hendikepovaných osob, ale pojme až 56 cestujících na sedadlech.

Maximální kapacita moderního minibusu Tourismo je až 5 invalidních vozíků, nebo 21 sedadel. Tento minibus je vhodný především pro přepravu menší skupiny.

Vybavení autobusu Mercedes-Benz Tourismo

Maximální kapacita autobusu Tourismo je až 9 invalidních vozíků, díky tomu je možné v tomto autobuse přepravit i velké skupiny zdravotně postižených osob. Nový luxusní model Mercedes-Benz Tourismo slouží nejen k dopravě hendikepovaných osob, ale pojme až 56 cestujících na sedadlech.

Zdvihací plošina pro invalidní vozík, lednice, klimatizace, toaleta, kávovar, 1 x mikrofon, CD/DVD/MP3 přehrávač, 2x LCD 17″, bezpečnostní systémy ABS, ESP, pásy na všech sedadlech, speciální pásy pro upevnění invalidních vozíků.

Cestovat novým modelem autobusu z řady Tourismo od Mercedes-Benz je radost. Široká řada funkcí a nadstandardní vybavení, ve kterém je dokonale vyladěn každý detail, byla navržena s ohledem na přání cestujících. Díky speciální plošině jej využijte i k převozu vozíčkářů. Nové Tourismo umožňuje dopravu vozíčkářů včetně osob na elektrickém vozíku. Hlavním posláním společnosti Mercedes-Benz je zajistit bezpečí pasažérů a minimalizovat případné nehody: k tomu slouží bezpečnostní systémy ESP a BAS, které jsou schopny předvídat krizové situace během jízdy. Tento vůz je navíc vybaven i speciálními pásy pro upevnění invalidních vozíků při přepravě tělesně postižených osob. Zkrátka nové Tourismo, to je bezpečnost od A–Z.

Díky sedačkám umístěných na kolejnici je možné snadno vůz přizpůsobit pro přepravu invalidního vozíku. K naložení invalidního vozíku slouží hydraulická plošina. Náš autobus je jedním z mála moderních a luxusních zájezdových autobusů určených k přepravě hendikepovaných osob na invalidním vozíku v České republice.

Vybavení minibusu Mercedes-Benz Sprinter

Maximální kapacita moderního minibusu Tourismo je až 5 invalidních vozíků, nebo 21 sedadel. Tento minibus je vhodný především pro přepravu menší skupiny. Je vybaven hydraulickou plošinou pro nástup osob na invalidním vozíku, bezpečnostními pásy pro uchycení až 5 invalidních vozíků, sedadly na kolejnicích pro snadnou změnu dispozice. Kapacita autobusu je variabilní od 5 vozíků a 5 cestujících na sedadlech až po 21 osob na sedadlech a 0 vozíků. K výbavě patří 1x mikrofon, CD/DVD/MP3 přehrávač, LCD obrazovka, klimatizace, bezpečnostní systémy ABS, ESP.Obchodní areál Vídeňská,
Vídeňská 142
Praha 4, 148 00,
Česká republika
ACCKA SmartMove HKP Bezba